KONTAKTI SĀKUMS

Jaunumi


Muzeju naktī Alūksnes muzejā

16. 05. 2015

10.00-15.00 Alūksnes jubilejas jostas aušana Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" telpās Alūksnes Jaunajā pilī

Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" vadītāja Renāta Pilipa aicina alūksniešus piedalīties jostas aušanā un ieaust savu vēlējumu pilsētai

*Vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni 29374625 /R.Pilipa/

15.00- Jubilejas izstādes "Malienas Ziņām 90" atklāšanas pasākums Alūksnes muzeja konferenču zālē


Kāzu rīkotājiem Alūksnes Jaunā pils piedāvā

3. 03. 2015

 

 

Savā kāzu dienā viesoties īstā pilī, satikt muižas ļaudis un uzspēlēt stilizētu kroketu!? Alūksnes Jaunā pils piedāvā šādu iespēju.

Jaunajam pārim un kāzu viesiem ir iespēja ciemoties barona fon Fītinghofa dzimtas pilī Alūksnes ezera krastā. Pils saimnieki – baronu Fītinghofu pāris un muižas ļaudis ir ļoti viesmīlīgi un ar lielu prieku vienmēr uzņem viesus, bet jo īpaši viesus, kuri, sava mūža skaistākajā dienā, vēlas viesoties viņu pilī.

Barona fon Fītinghofa viena no mīļākajām un aizraujošākajām spēlēm ir krokets. Viņš aicina jauno pāri uzspēlēt stilizētu kroketa spēli un aktīvi darbojoties kopā ar kāzu viesiem, iepazīt barona vaļaspriekus un dzīves stilu.

Iespēja baudīt šampanieti, ar barona zīmogu aizzīmogot mīlestības vēstules un pabūt mirkli divatā Jaunās pils tornītī mīlas dziesmu pavadījumā?! Šīs vēlmes jaunajam pārim ir piepildāmas, kamēr kāzu viesi cienājas ar uzkodām pils pagalmā.

Tiek piedāvāta iespēja Jūsu īpašās dienas skaistākos mirkļus iemūžināt uz pils balkona, tornītī, kā arī pie pils esošajām strūklakām.

 

Alūksnes Jaunā pils

Alūksne, Pils iela 74, Alūksnes, Alūksnes novads

Tel. 64381321; mob. 25665538

e-pasts: muzejs.info@aluksne.lv


Top vēstures ekspozīcija „Laikmetu mielasts”

25. 09. 2013

Arhitekti Agris Padēlis- Līns un Ivars Pilips izstrādājuši ekspozīcijas dizaina skices. Alūksnes vēstures pamatekspozīcijā kā centrālais objekts plānots liels svinību galds, uz kura secīgi sarindots Alūksnes vēstures „mielasts” no vissenākajiem laikiem līdz Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, iekļaujot sešus nozīmīgākos Alūksnes, Latvijas un Pasaules vēstures laika posmus- Alūksnes senvēsturi; Viduslaikus un jaunos laikus- Marienburgas cietoksni; Muižas laiku; Alūksni Latvijas brīvvalsts laikā; Nacistisko un padomju okupācijas un Atmodas laiku.

Alūksnes muzeja krājums veidojies vairāk kā 50 gadu laikā, iekļaujot daudzas unikālas un Alūksnei ļoti nozīmīgas liecības. Pamatekspozīcijai tiek atlasīti krājuma priekšmeti, kas visspilgtāk, precīzāk un emocionālāk atspoguļo Alūksnes veidošanās procesu un nozīmi Latvijas un pasaules vēsturē. Lai vēsturisko stāstījumu ekspozīcijā padarītu interesantāku, vairāki priekšmeti tiks deponēti arī no citiem muzejiem. Ne visi priekšmeti ir labā stāvoklī, tāpēc tiek veikti arī restaurācijas darbi, lai ekspozīcijā izvietotie priekšmeti sniegtu precīzāku priekšstatu par savu pielietojumu un izskatu.

Par Alūksnes senāko vēsturi stāstīs 1977.g. arheoloģiskajos izrakumus iegūtas senlietas, kuras restaurējusi Anita Burkovska 2008.-2009.g., bet 2011.g. Pilssalā notikušajos arheoloģiskajos izrakumos arheologa Ulda Kalēja vadībā atrastās lodes, 17.gs. zviedru monētas, vārtu viras eņģe, trauku lauskas, pīpju galviņas u.c. atradumi iepazīstinās ar dzīvi Marienburgas cietoksnī. Par Alūksnes pilsētas vēsturi 20.gs. 20.-30. gados stāstīs restauratores Ārijas Ubarstes restaurētie apbūves plāni. 19.gs. vēstures liecinieki būs Rīgas Celtniecības koledžas Restaurācijas nodaļā restauratora Uģa Baļļas vadībā restaurētie krēsli. Finansējums restaurācijas darbiem iegūts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu un Alūksnes un Apes novada fonda (AANF) organizēto Labdaru akcijas ziedojumiem.

 

Ilze Miķelsone

Ekspozīciju un pastāvīgo izstāžu kuratore

Alūksnes muzejs

 

Astrīda Ievedniece

Krājuma glabātāja

Alūksnes muzejs


DVD filma "Alūksnes Jaunās pils komplekss agrāk un tagad"

1. 03. 2012

DVD filma uzņemta ERAF projekta „Alūksnes Jaunās pils kompleksa ēku un muižas parka objektu rekonstrukcija” Nr. PPA/3.4.2.1.1/09/02/002 (vienošanās Nr.L-PPA-10-0009) ietvaros. Filmas autors Vilnis Blūms.© 2012 Madara Matisone e-mail: madaramatisone@gmail.com