KONTAKTI SĀKUMS

Jaunumi


LLMC lekcija "Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā"

8. 01. 2016

Foto: Līga Vēliņa (LLMC ceļojošā izstāde "Pazudis arhīvā")

2016. gada 8. janvārī, plkst. 15.00, aicinām Tevi uz Alūksnes muzeju, kur norisināsies - video programma/ lekcija "Jaunākā kustīgā attēla māksla Baltijā", ko vadīs lektore - mākslas zinātniece, Baltijas animācijas filmu, kustīgā attēla mākslas pētniece un kuratore Anna Veilande-Kustikova.

Video kā medijs tiek nemitīgi patērēts ikdienā. Vizuālajā mākslā video tehnika laika gaitā ir modificējusies hibrīdformās, ko var saukt par kustīgā attēla mākslu. Kustīgā attēla darbus var izrādīt dažādos veidos: projekcijās, instalācijās, kinoteātrī, galerijās un virtuālajā vidē. 
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz video programmu-lekciju, kurā būs aplūkojami Baltijas kustīgā attēla mākslas darbi, kas radīti vizuāla baudījuma un pārdzīvojuma raisīšanai skatītājā, atsaucoties uz mūsdienu kultūrā aktuālām tendencēm gan tematiski, gan stilistiski.
Mērķauditorija: 12 + / Ieeja bez maksas


Alūksnes novada arheoloģijas piemineklis "ASARU SENKAPI"

7. 01. 2016

 

2016. gada 7. janvārī - Alūksnes muzejā -  plkst.16.00 tiek atklāta ekspozīcija ''Asaru senkapi'' . Aicinām visus vēstures entuziastus un interesentus. Pasākumā būs iespēja tikties ar arheologu Uldi Kalēju un redzēt unikālās senlietas, kuras tikko atvestas no restaurācijas Lietuvā.


Aleksandra Lubāna izstāde "Senās Latgaļu rotas"

9. 12. 2015

2015. gada 8. decembrī 16:00 Alūksnes muzejā tiek atklāta rotkaļa Aleksandra Lubāna darbu izstāde "Senās Latgaļu rotas" . Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 2016. gada 12. februārim.


Stikla mākslinieces "Ievas Strazdiņas" personālizstāde

4. 12. 2015

 

 

2015. gada 4. decembrī 16:00 Alūksnes muzejā tiks atklāta stikla mākslinieces Ievas Strazdiņas personālizstāde, kurā būs apskatāmi darbi, kuru radīšanas procesā Ieva iedvesmojusies no dabas elementiem un gada ritējuma radītajām pārmaiņām dabā.

Māksliniece Ieva Strazdiņa ir absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, stikla apstrādes nodaļu un Latvijas mākslas akadēmijas, stikla mākslas nodaļu. Māksliniecei ir bijušas vairākas personālizstādes, kā arī piedalījusies vairākās grupas izstādēs Latvijā, Dānijā, Čehijā, Zviedrijā, Somijā un Francijā. I. Strazdiņas stikla darbi atrodas muzeju kolekcijās Jūrmalas pilsētas muzejā, Mecendorfa muzejā, Rīgā un Somu stikla mākslas muzejā -Somijā, kā arī vairākās privātkolekcijās. Darbi saņēmuši vairākas starptautiskas atzinības. Mākslinieces radītajam raksturīgi savdabīgi kompozicionālie risinājumi un krāsu saspēles, kas savienojas profesionālā izpildījumā.

Ievas Strazdiņas personālizstāde Alūksnes muzejā būs apskatāma no 2015. gada 4. decembra līdz 2016. gada 9. janvārim.

 


Izglītības programma "LIELĀ LUPA"

25. 11. 2015


Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) ceļojošās izstādes "Pazudis arhīvā" ietvaros Alūksnes muzejā līdz 2016. gada 9. janvārim pieejama izglītības programma “Lielā lupa”, kas  veidota, izmantojot Latvijas Laikmetīgās mākslas centra arhīvā atrodamās liecības par Latvijas laikmetīgās mākslas norisēm. Tās mērķis ir interesantā veidā iepazīstināt skatītājus gan ar laikmetīgās mākslas valodu, gan ar Latvijas mākslas un kultūras vēsturi. Ar digitālu un analogu spēļu palīdzību izstādes apmeklētājiem būs iespēja labāk iepazīt konkrētus māksliniekus, mākslas darbus, aktuālās norises Latvijas laikmetīgajā mākslā, kā arī veidot jaunus mākslas darbus. Izglītības programma adresēta plašai auditorijai – gan bērniem, kas vēl tikai apgūst mākslas pamatus, gan visa vecuma pieaugušajiem. Idejas autore un projekta vadītāja ir mākslas zinātniece Linda Veinberga. 

(Interesentiem lūgums iepriekš pieteikt bērnu skaitu un vecumu pa tel. nr:  25665538)© 2012 Madara Matisone e-mail: madaramatisone@gmail.com