KONTAKTI SĀKUMS

Jaunumi


GAISMAS PILS UN GAISMAS TĪKLS

16. 02. 2017


ARVĪDA ENDZIŅA GAISMAS DIZAINA IZSTĀDE

16. 02. 2017


BARIKĀŽU LAIKS

13. 01. 2017


ZIEMAS SAULGRIEŽI

10. 12. 2016

 

10. decembrī, pl. 13:00 aicinām uz pasākums "Ziemas saulgrieži"
Alūksnes Jaunās pils pagalmā! 


Kopā ar folkloras kopu "Upīte" (Viļakas novads) izdziedāsim un izdejosim seno latviešu Ziemassvētku tradīcijas un nostiprināsim pārliecība, ka nākamajā gadā mums saules būs vairāk, ēnu – mazāk. Atgriezīsim senču tikumus un kopības apziņu!
Programmā: bluķa vilkšana, eglītes rotāšana ar paštaisītiem eglīšu rotājumiem no dabas materiāliem, zīlēšana, latviešu tradicionālo ķekatnieku masku konkurss (aicinām ierasties pašdarinātās maskās ), ugunskurs, karsta tēja, zirņi un puļķu maizes cepšana!
Uz tikšanos! :)


"Daudzveidība vienotībā / Diversity & Unity"

2. 12. 2016

 

Tā ir iespēja iepazīt desmit dažādu valstu – Latvijas, Šveices, Polijas, Nikaragvas, Kostarikas, Zviedrijas, ASV, Turcijas, Vācijas un Nīderlandes tekstilmākslinieku darbus.
Izstāde ir daļa no 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles "Tradicionālais un laikmetīgais", kas 2015. gada aprīlī – jūnijā bija skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS. 
Kā dažādas nacionālās kultūras pauž savu identitāti globālajā mērogā un mūsdienu sabiedrībā? Vai tēmas ietvaros iespējams veidot mākslas darbu, kas aktualizētu vai palīdzētu atrisināt laikmeta asākās problēmas sociālā, politiskā un kultūras aspektā? Tie bija galvenie jautājumi, uz kuriem autori centās sniegt atbildes jaunrades procesā.


2017. gada janvārī (datums tiks izziņots) izstādi papildinās kuratores, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītājas Mag. art. Veltas Raudzepas lekcija par Rīgas starptautisko tekstilmākslas triennāļu organizēšanas vēsturi un to dalībnieku radošo sniegumu. Otrs būtisks pasākums izstādes ietvaros ir radošā darbnīca "Pilsētas kartes tekstilmateriālā veidošana", ko vadīs DMDM izglītības programmu kuratore, tekstilmāksliniece Kristīne Šica.


Izstāde apskatāma no 02.12.2016 – 21.01.2017.


Laipni gaidīti!© 2012 Madara Matisone e-mail: madaramatisone@gmail.com