KONTAKTI SĀKUMS

Jaunumi


Izstādes "Sievietes fotomirklis" un "Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās"

8. 03. 2016

Starptautiskajā sieviešu dienā, 8. martā plkst. 16:00 

Alūksnes muzejā savīsies divas izstādes, gluži kā dzīvē sieviete un vīrietis. Izstādes "Sievietes fotomirklis" un "Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās" - fotogrāfiju izlase attēlo sievieti gan lauku darbos, gan mākslinieciskās profesijās un atpūtā. Pateicoties fotogrāfijām, iespējams novērtēt aizgājušo laiku modes untumus tērpos un frizūrās, kā arī īpašo cepuru eleganci. Tāpat tās atklāj sievietes ģimeniskumu un draudzību, attiecības ar saviem gadiem un visbeidzot arī ar pašu fotogrāfu.


"Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās" - foto ekspozīcija piedāvā aplūkot vīrieša attiecības gan ar sievietēm un bērniem, gan tehniskām lietām. Tāpat fotogrāfijas rāda vīrieti darbā un atpūtā, kā arī iepazīstina ar to laiku profesiju un vaļasprieku izvēli. Savukārt citas apliecina, cik liela nozīme vīrieša dzīvē ir stilam, draudzībai un labai kompānijai.

Īpaša dāvana sievietēm – fotomirklis stilizētā baroneses tērpā pils interjerā!


CILVĒKS UN DABA ALŪKSNĒ

25. 02. 2016

Alūksnes muzejā līdz 30. aprīlim ir apskatāma fotoizstāde "CILVĒKS UN DABA ALŪKSNĒ", kurā zem vienas tēmas apvienojās divi savā daiļradē stilistiski atšķirīgi fotogrāfi: Kristiānas Zelča un Vilnis Blūms. Abu fotogrāfu dzimtā puse ir Alūksne, tādēļ savos darbos un darbu sērijās Kristiāna un Vilnis atspoguļo Alūksnes pilsētas vidi. 


Alūksnes muzejā būs iespēja satikt mākslinieku Kristapu Zariņu

26. 02. 2016

 

26. februārī pl. 16:00 Alūksnes muzejā būs iespēja satikt mākslinieku Kristapu Zariņu, kurš slimības dēļ nevarēja ierasties uz savas personālizstādes atklāšanas pasākumu. Mākslinieks iepazīstinās ar sevi, ar savām darba gaitām Mākslas akadēmijā un protams, ar savu daiļradi! Būs arī iespēja satikt un savus jautājumus uzdot Mākslas akadēmijas studentiem par studiju gaitām akadēmijā! Izmanto iespēju apskatīt mākslinieka gleznu izstādi un satikt pašu mākslinieku, jo izstāde muzejā būs apskatāma līdz 5.martam! Uz drīzu tikšanos!


Kristapa Zariņa personālizstāde

1. 02. 2016

 

Kristaps Zariņš - Summer. Oil on canvas. 200x300
http://
www.kristapszarins.com/

2016. gada 3. februārī 16:00 Alūksnes muzejā tiek atklāta mākslinieka un Latvijas Mākslas Akadēmijas prorektora Kristapa Zariņa glezniecības darbu izstāde, kā arī izstādes apmeklētājiem būs iespēja tikties ar talantīgo un pieredzes bagāto mākslinieku.
 
„Kristaps Zariņš strādā ar krāsu un reālismā balstītu formu, kuru vienlaikus mēģina apvienot ar plaknes glezniecību. Viņa izvēlētā forma visbiežāk ir sievietes tēls, kas pārtop gan mitoloģiski spēcīgā personāžā Judītē, gan kariatīdēs, gan vijīgos ziedos, vai laikmetu personifikācijās. Brīžiem sieviete ir tikai sieviete, bet citreiz tās augums tiek transformēts par fonu lieliskām krāsu, siltā un vēsā saspēlēm. Kristapa glezniecība ir atraisīta un draudzīga. Tajā netrūkst savas ironijas devas, vai ugunīgas emocijas, tomēr saturs nekad nav dominējošs. Sarkano viņš jūt vislabāk. /Ilze Žeivate, 2007./ ""Kristapa Zariņa gleznām piemīt nevaldāma jautrība. Darbiem piemītošais raksturs dzīvīgi vibrē starp stilizētajiem sieviešu ķermeņiem visā to piesātinātajā pievilcībā un ornamentāli abstraktajām zīmēm." /Harula Economopoulus, 1999./”
 

Kristapa Zariņa personālizstāde apskatāma no 2016. gada 3. februāra līdz 2016. gada 5. martam, Alūksnes muzejā, Alūksnē Pils ielā – 74.


Fotoizstāde CILVĒKS UN DABA ALŪKSNĒ

3. 02. 2016

Foto: Kristiāna Zelča un Vilnis Blūms

Alūksnes muzejā 2016. gada 5. februārī - 16:00 - tiek atklāta  fotoizstāde  "Cilvēks un daba Alūksnē"
 
Izstādē "Cilvēks un daba Alūksnē" zem vienas tēmas apvienojās divi dažādu paaudžu, kā arī savā daiļradē stilistiski atšķirīgi fotogrāfi: Kristiāna Zelča un Vilnis Blūms. Abu fotogrāfu dzimtā puse ir Alūksne, tādēļ nereti savos darbos un darbu sērijās Kristiāna un Vilnis atspoguļo Alūksnes pilsētu.
 
Izstāde Alūksnes muzejā apskatāma no 2016. gada 5. februārim līdz 2016. gada 30 aprīlim.


© 2012 Madara Matisone e-mail: madaramatisone@gmail.com