KONTAKTI SĀKUMS

Jaunumi


Izstāde "Dzīvojam pasakā"

1. 01. 1970

Gleznu izstāde “Dzīvojam pasakā” aicina apmeklētājus griezties pozitīvu tēlu karuselī. …Lapsas kungs gatavojās vakariņām, pērtiķis Jūlijs relaksējās vannā... Ar ilustratīvu tēlu starpniecību, mākslinieces skatītājiem vēlas atklāt ideju par tepat blakus esošo mīlestības un brīnumu pilno pasauli.

 

Ilvita Didrihsone un Liene Liepiņa ir māsas. Abas izglītību ir ieguvušas Latvijas Mākslas akadēmijā.


Izstāde "Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai - 105"

5. 09. 2015

No 5. septembra līdz 29. septembrim Alūksnes muzejā apskatāma izstāde: "Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijai - 105"

 

Šis ir Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jubilejas gads – mūsu skola svin 105.dzimšanas dienu! Pateicoties ģimnāzijas muzejam un skolas vadībai, Alūksnes muzejs zinību mēnesī piedāvā izstādi, kurā varēs iepazīt skolas vēsturi.

! Izstādes ietvaros pieejana muzejpedagoģiskā programma: „Kāda bija skola pirms 105 gadiem?” – skolēni līdz 9.klasei varēs mācīties lasīt veco druku, rakstīt ar tinti un spēlēt vēsturiskās atjautības spēles. (Iepriekš pieteikties pa tālruni: +371 25665538)

Izstādes atklāšana 5.septembrī plkst.12.00.

Laipni gaidīti Alūksnes muzejā!


Izbrauciens ar velorikšu!

16. 07. 2015

 

Jaunums! Alūksnes muzejs piedāvā izbraucienu ar velorikšu! Ekskluzīva un skaista iespēja iepazīt Muižas parku. Cena – viens izbrauciens 15 euro (aptuveni viena stunda), pieteikšanās iepriekš pa tālruni 64381321.

 

Baudīsim vasaru kopā!

Esiet laipni gaidīti Alūksnes muzejā!


Alūksnes mākslinieku izstādes atklāšana

3. 07. 2015

Alūksnes mākslinieku izstādes "ZIEDI SAJŪTĀS" atklāšana 3. jūlijā plkst.16.00 Alūksnes muzejā.

Mūsu pilsēta šogad atzīmē savu 95 gadadienu un tam par godu Alūksnes muzejā satiksies jau visiem zināmi un iecienīti mākslinieki, kā arī jaunie talanti.Būs iespēja redzēt arī nelielu īsfilmu par māksliniekiem. Gaidīsim jūs muzejā!


Aleksandra paviljona pēcrestaurācijas atklāšana.

5. 06. 2015

2015.gada 11.jūnijā plkst.13.00 Alūksnes muižas parkā Aleksandra paviljona pēcrestaurācijas atklāšanas pasākums projekta Nr.ELRII-261 "Two pearls of the landscape parks in Eastern Europe/ Landscape pearls" ("Divas ainavu pērles Austrumeiropā/ Ainavu pērles") ietvaros.

Aleksandra paviljons tapis par godu Krievijas caram Aleksandram I, kurš 1822.gadā, Vidzemei caurbraucot, iegriezies Alūksnē. Pieļauj arī, ka paviljons uzcelts vēlāk, par godu šī notikuma atcerei. Alūksnieši paviljonu dēvē arī par tējas vai kafijas paviljonu, jo nostāsti vēsta, ka baroniem te paticis dzert rīta kafiju. Istabenei nācies mērot patālo ceļu no Jaunās pils līdz paviljonam vairākas reizes, līdz beidzot izdevies atnest pietiekami karstu kafiju.© 2012 Madara Matisone e-mail: madaramatisone@gmail.com