KONTAKTI SĀKUMS

Jaunumi


Sakarā ar darbinieku pieredzes apmaiņas braucienu, Alūksnes muzejs 16. oktobrī būs slēgts.

16. 10. 2015

Sakarā ar darbinieku pieredzes apmaiņas braucienu, Alūksnes muzejs 16. oktobrī būs slēgts.


Alūksnes mākslas skolas audzēknes viesojās Alūksnes muzejā

6. 10. 2015

6. oktobrī Alūksnes muzejā viesojās Alūksnes mākslas skolas audzēknes kopā ar skolotāju Anitu Vēliņu. Meitenes ar eļļas pasteļkrītiņiem veidoja kopijas - fragmentus no krāšņajiem mākslinieču Ilvitas Didrihsones un Lienes Liepiņas darbiem.

Foto galerija: http://aluksnespils.lv/index.php?go=galerija2&id=1444219091


Izstāde "AR ZELTA STĪGĀM. Jānis Rainis, žurnāls "Jaunais Cīrulītis" un latviešu mākslinieki"

13. 10. 2015

No 2015. gada 13. oktobra Alūksnes muzejā būs apskatāma izstāde "AR ZELTA STĪGĀM. Jānis Rainis, Žurnāls "Jaunais Cīrulītis" un latviešu mākslinieki."
 
29. oktobrī aicinām Jūs ierasties uz sarunu ar  kuratori  un mākslas zinātnieci - Irēnu Bužinsku.
 
"Sarunā mākslas cienītāji tiks iepazīstināti ar līdz šim maz izzinātā žurnāla „Jaunais Cīrulītis” attīstību redaktora Raiņa laikā, kad izdevumā tika publicēti pasaules klasiķu darbi – Ļeva Tolstoja stāsti, Šekspīra, Lafontēna dzejas. Šajā laikā izdevumam vāku noformējumus un krāsainās atvēruma ilustrācijas darināja talantīgie Latvijas mākslinieki – Aleksandra Beļcova, Sigismunds Vidbergs, Uga Skulme, Oto Skulme, Ansis Cīrulis, Indriķis Zeberiņš, Niklāvs Strunke, kuram ar žurnālu vēlāk izveidojās īpaši auglīga un ilgstoša sadarbība."
 
Nozīmīga ekspozīcijas sastāvdaļa ir Aleksandra Šutka ilustrācijas, kurš – kā tiek minēts 1929. gada 1. numura redakcijas ievadā –”jau skolas gados bijis labs zīmētājs un lolo cerības izlaust reiz ceļu uz mākslas pasauli”.  Mākslinieks dzimis Valkas apriņķa Kalnciema pagastā ( tagad: Alūksnes novada Kalncempja pagastā).

Izstāde "Latvijas ugunsdzēsībai 150!"

8. 10. 2015

2015. gada 1. oktobrī - 17:00 - Alūksnes muzejā atklāj izstādi: "LATVIJAS UGUNSDZĒSĪBAI - 150" .

Pasākuma goda viesi: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ģenerālis Intars Zitāns un Alūksnes VUGD nodaļas komandieris Igors Dovgans.

Izstādes pamata ekspozīciju veido vēsturiskās informācijas apkopojums, kas iegūts no Latvijas Ugunsdzēsības Muzeja. Kā izstādes papildinājums ir priekšmetiskā ekspozīcija, iegūta no Valsts ugundzēsības un glābšanas dienesta - Alūksnes daļas.


Izstāde "Dzīvojam pasakā"

1. 01. 1970

Gleznu izstāde “Dzīvojam pasakā” aicina apmeklētājus griezties pozitīvu tēlu karuselī. …Lapsas kungs gatavojās vakariņām, pērtiķis Jūlijs relaksējās vannā... Ar ilustratīvu tēlu starpniecību, mākslinieces skatītājiem vēlas atklāt ideju par tepat blakus esošo mīlestības un brīnumu pilno pasauli.

 

Ilvita Didrihsone un Liene Liepiņa ir māsas. Abas izglītību ir ieguvušas Latvijas Mākslas akadēmijā.© 2012 Madara Matisone e-mail: madaramatisone@gmail.com