Pētniecisko darbu konkurss tiek veltīts 7. Siguldas kājnieku pulka simtgadei, apzinot tā karavīrus un viņu personīgo pieredzi dienestā un ar pulku saistītajās sabiedriskajās aktivitātēs.
100 gadu jubileju šogad svin 7. Siguldas kājnieku pulks. Tas pastāvēja vien 20 gadus, bet viņa varoņdarbi Latvijas atbrīvošanas cīņās, sabiedriskā aktivitāte miera laikā dzīvo atmiņās un atstātajās vērtībās. Par savējo 7. Siguldas kājnieku pulku vienmēr sauks: Naukšēni un Rūjiena, kur pulks formējās; Liepāja, Ventspils, Rīga, Jelgava, Stende, Talsi un daudzas citas vietas Latvijā, kur pulks cīnījās 1919. un 1920. gadā; Alūksne, Gulbene, Balvi, Viļaka, Liepna, kas bija pulka pastāvīgā mājvieta; Litene - pulka vasaras nometņu vieta; Rēzekne, Viļāni, Cēsis, kur pulks dislocējās neilgu laiku; Sigulda, kas nes pulka vārdu.
Konkursa organizatori - Alūksnes muzejs sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu un Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļu, aicina dalībniekus apzināt 7. Siguldas kājnieku pulka karavīrus un viņu devumu pulka vēstures veidošanā. Varbūt tas būs stāsts par savu vecvectēvu vai onkuli, kas aktīvi iesaistījies pulka dzīvē un palīdzējis veidot sabiedriski aktīvu kultūras dzīvi pulka lokācijas vietā, bet varbūt tas būs Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris, kas 20. gadsimta 1. pusē aktīvi iesaistījies Latvijas valsts tapšanā, tās nosargāšanā un pulka veidošanā. Tas var būt ikviens no vairāk kā divdesmit tūkstošiem karavīru, kurš par savējo kaut uz brīdi sauca brīvās Latvijas armijas lielāko pulku – 7. Siguldas kājnieku pulku.
Konkursa mērķis – izzināt un iepazīt 7. Siguldas kājnieku pulka vēsturi un katra karavīra nozīmīgumu tās veidošanā, rosinot sabiedrības interesi par Latvijas vēsturi un veidojot izpratni par valstiskumu un patriotismu.
Konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks 2019. gada 20. jūnijā Alūksnes muzejā svinīgajā 7. Siguldas kājnieku pulka simtgades pasākumā, kad konkursa uzvarētāji prezentēs savus darbus.
Pētniecisko darbu konkursa "7. Siguldas kājnieku pulkam pa pēdām" nolikums.