Senāk viens no grūtākajiem sievietes darbiem mājsaimniecībā bija veļas mazgāšana, kas prasīja daudz laika un enerģijas, jo bija jāievēro vairāki veļas kopšanas un mazgāšanas principi: tīrās un netīras veļas uzglabāšana, šķirošana, mērcēšana, mazgāšana ar dažādiem rīkus, veļas vārīšana, skalošana, žāvēšana un gludināšana. Katrā ģimenē veļas iegāde bija nozīmīgs līdzekļu ieguldījums, tāpēc tika pievērsta liela vērība tās kopšanai un saglabāšanai.
Izstādē “Lielā veļas diena” apskatāma Ilonas Jahimovičas un viņas vīra Dmitrija Zaiceva veļas mazgāšanas piederumu un gludekļu kolekcija, kas ļauj ielūkoties sendienu veļas mazgāšanas procesā, kā arī atspoguļo gludekļu attīstības vēsturi no 17. gs. līdz 20. gs. otrajai pusei.
No veļas mazgāšanas piederumiem izstādē aplūkojami veļas mazgāšanas dēļi, trauki, koka kniebes veļas izņemšanai no trauka pēc vārīšanas, veļas ziepes, spiedveltnis veļas atbrīvošanai no liekā ūdens, kā arī veļas mazgājamā “mulda” un padomju laika veļas mašīna “Rīga - 17M”.
Izstādē apskatāmi arī dažādu veidu gludekļi un gludekļu statīvi. Viens no senākajiem gludināšanas rīkiem - galdiņš ar koka rulli, vēlējamā vāle, dažāda lieluma dzelzs gludekļi: karsējamie uz karstas virsmas, ogļu, gāzes, spirta, petroleja, maza izmēra un dažādu veidu gludekļi, kurus izmantoja sīku apģērbu detaļu gludināšanai, kā arī pirmie elektriskie gludekļi. Daži eksponāti mērojuši tālu ceļu no ASV, Spānijas, Austrijas, Vācijas, Holandes, Lielbritānijas un citām valstīm, un starp tiem sastopami īsti retumi, kā, piemēram, Ķīnā ražotais gludeklis, kas paredzēts zīda gludināšanai un pēc formas atgādina miniatūru pannu ar garu rokturi, ko pildīja ar oglēm.
Izstādi papildina arī Alūksne muzeja krājuma priekšmeti.