Alūksnes Jaunajā pilī kopš 2019. gada novembra pārrobežu sadarbības programmas Nr. LV-RU-008 “630 Versts full of feelings”/ Versts of feelings ietvaros notiek pils divu pirmā stāva telpu- Fortepiano istabas un Ērģeļu istabas, griestu un sienu oriģinālās apdares atsegšana un konservācija. Darbus veic Bauskas rajona Rundāles pagasta Gunāra Grīnfelda individuālais restaurācijas uzņēmumus „ROKAJS”. Atbildīgā restauratore- vecmeistare Zinaida Grīnfelde.
Restaurācijas darbu laikā restauratore Zinaida Grīnfelde veica arī Fortepiano istabai blakus esošās Svētku zāles mākslinieciskās apdares apsekošanu un konstatēja, ka zāles Z puses ieloces un sienas mākslinieciskās apdares oriģinālais krāsas slānis ir ļoti nestabils un birstošs. Lai novērstu oriģinālās dekoratīvās apdares neatgriezeniskus zudumus, un nākotnē būtu iespējama Alūksnes Jaunās pils pirmā stāva telpu vēsturiskās apdares restaurācija un pils interjera ekspozīcijas izveide, Alūksnes muzejs sagatavoja projekta pieteikumu “Alūksnes Jaunās pils Svinību zāles Z puses ieloces un sienas mākslinieciskās apdares attīrīšana un konservācija” VKKF mērķprogrammai “Nākotnes kultūras piedāvājuma veidošana visās kultūras nozarēs” un guva 3500,- EUR finansiālu atbalstu. 2020. gada rudenī vecmeistares Zinaidas Grīnfeldes vadībā Svētku zālē tika nostiprināti jau agrāk attīrītie laukumi un papildus atsegti un nostiprināti jauni.
No restaurācijas procesā iegūtā rezultāta un inventārijā pieejamās informācijas saraksta varam secināt, ka sienu un griestu gleznojumi Alūksnes Jaunajā pilī ir bijuši cieši saistīti ar interjeru un telpu pielietojumu. Sienu gleznojumi un telpu iekārtojums spējis radīt unikālu, oriģinālu telpas dekorējumu un ekskluzīva interjera iespaidu, ko savulaik augsti novērtēja Alūksnes Jaunās pils īpašnieki baroni fon Fītinghofi un kas pārsteidz speciālistus, mākslas mīļotājus un pils apmeklētājus arī mūsdienās.
Vairāk 18.12.2020 No 21. decembra līdz 2021.gada 11. janvārim Alūksnes muzejs apmeklētājiem ir slēgts!Alūksnes muzejs, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības, turpina strādāt. Aicinām apmeklētājus individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros apmeklēt piedāvātās ekspozīcijas un izstādes!
Vairāk 20.11.2020 Floristikas darbu izstāde "Spārni"
Visu, ko jūti, visu ko redzi,
visu, ko nolemts tev zināt,
paņem un iededz, iededz par sveci,
lai citas var aizdedzināt. (J. Peters)
Aicinām svinēt Latvijas 102. dzimšanas dienu kopā!
Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāļu darba laiks 18. novembrī no plkst. 10:00 - 16:00.
Visa muzeja apmeklējums: pieaugušajiem 6,00 EUR, skolēniem, pensionāriem 4,50 EUR.
Vairāk 13.11.2020 Drošības noteikumi Alūksnes muzejā ārkārtējās situācijas laikā no 2020.gada 10.novembra līdz 2020.gada 6.decembrim.Drošības noteikumi Alūksnes muzejā ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 10. novembra līdz 2020. gada 6. decembrim!
Vairāk 12.11.2020 Gleznotāja Pētera Postaža jubilejas izstāde "Veltījums Alūksnei" apskatāma līdz 20. novembrim
Svētku laikā aicinām ienākt Alūksnes muzejā, kur vēl tikai nedēļu (līdz 20. novembrim) skatāma 20. gadsimta otrās puses latviešu glezniecības klasiķa Pētera Postaža 80 gadu jubilejas izstāde "Veltījums Alūksnei".
Vairāk 11.11.2020 Godinot Lāčplēša Kara ordeņa kavalierusPar varonību Latvijas Neatkarības karā un atbalstu Latvijas valsts nodibināšanā no 1920. līdz 1928. gadam vairāk nekā 2000 brīvības cīnītāju saņēma starpkaru Latvijas Republikas augstāko militāro apbalvojumu – Lāčplēša Kara ordeni. Šodien, pieminot 1919. gada Bermontiādes notikumus, godinām arī mūsu novadā dzimušos Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus.
Vairāk 02.10.2020 Radošās meistarklases "Alūksnes viduslaiku pils spēles un rotaļlietas"Alūksnes muzejs guvis atbalstu Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātā un administrētā konkursā „Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2020”, iesniedzot projektu “Radošās meistarklases “Alūksnes viduslaiku pils spēles un rotaļlietas”.
Projekta mērķis – Alūksnes viduslaiku pils kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana, veicinot zināšanu apgūšanu par pils vēsturi un tās arheoloģisko izpēti un bērnu, jauniešu un citu interesentu iesaistīšanu kaula, koka un māla amatniecības prasmju apgūšanā, meistardarbnīcās iepazīstot un izgatavojot viduslaiku spēles un rotaļlietas. Projekta realizācijas laiks no šī gada jūlija līdz novembrim.
Alūksnes muzeja realizētā projekta “Alūksnes viduslaiku pils spēles un rotaļlietas” norise oktobrī:
10.10.2020. plkst.10:00 Alūksnes muzejā lekcijas:
’’Spēles un rotaļlietas Latvijas arheoloģiskajā materiālā’’- Rūta Vecmuktāne,
’’Alūksnes viduslaiku pils izpētes vēsture. Spēļu priekšmetu atradumi tās arheoloģiskajā materiālā" - Uldis Kalējs.
10.,11.,24.,25. oktobrī meistarklases kaula, raga, koka un māla spēļu un rotaļlietu gatavošanā meistaru Viestura Āboliņa, Andra Rozes un Eināra Dumpja vadībā. Meistardarbnīcu dalībniekus aicinām pieteikties nodarbībām līdz 8. oktobrim pa mob. 25665538.
25. oktobrī plkst.14:00 Alūksnes viduslaiku pils spēļu un rotaļlietu stunda muzejā.
Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas valsts meži un Alūksnes novada pašvaldība.
Aicinām uz tikšanos 3. oktobrī plkst. 11:00!
Vairāk